Ohlasy klientů, na čem pracuji:

Média:


POST CAFE & BAKERY přihlášen
do soutěže Interiér roku 2016
www.postbakery.cz
 

Můj DŮM 7/2015
Aktuálně: INTERIÉR INSPIROVANÝ PŘÍRODOUDomov spojený s přírodou, přesně vystihuje novostavbu rodinného domu jehož realizace se blíží do finále. Příroda se stala stěžejní inspirací při návrhu tohoto projektu.


 

POST CAFE & BAKERY, Poštovská 3, Brno 

S radostí vás zvu do nově otevřené kavárny s pekárnou na skvělé domácí pěčivo! Ve všední den mají již od 7:00 otevřeno. Správný čas na snídani.
www.postbakery.cz

 

Kavárna s celkovou plochou 130m2 je situována v centru Brna na ulici Poštovská v budově, kde od roku 1930 sídlila Česká pošta. Zde také vzešla inspirace k názvu kavárny POST.
Investora inspirovalo jemu blízké Holandsko, kde v centru Amsterdamu a nejen tam, je řada kaváren a pekáren propojených konceptem dobrého jídla a pití. Zadáním bylo přenést kousek této inspirativní atmosféry, tak aby korespondovala s celkovou filozofií kavárny propojené s pekárnou. 

Původní prostor byl ve značně neutěšeném stavu a tak se začalo od podlahy a i některé příčky musely jít stranou. Pro podlahu byl zvolen drobnější formát šestiúhelníku jež navazuje na obložení stěny za pultem s jemným dekorativním motivem od italského výrobce Ragno. Bylo třeba vyřešit aktivní propojení vůní kávy a pečiva, atraktivní vstupní prostor, přímo v kavárně prostor pro nabídku pečiva a příjemné posezení.

Kuchyň s pekárnou byla navržena bez zbytečných bariér a tak zde nejsou žádné dveře a ještě bylo přidáno velkoformátové prosklení s výhledem přímo na přípravu pečiva. V části prodeje pečiva si designérka pohrála s přírodními smrkovými bedýnkami, které slouží jak pro ukládání pečiva, tak jako stupínky pro prezentaci regionálních dobrot. Bedýnky ještě doplňují nákupní košíky ze smrkových loubků. Bedýnky jsou lehkým osvěžením prodejního a přípravného pultu v dekoru dřeva v tmavší hnědé barvě (Egger, Dub Halifax tabákový).
Sezení v části kavárny je navrženo přímo v okenních výklencích jednoduchými lavičkami což umožní návštěvníkům být v kontaktu s okolím. Ve středové části kavárny je sezení tvořeno stolky s již ikonickými židličkami Ironica, TON jež s lehkostí střídají jemné barevné tóny.

Zvolená barevná paleta od tmavé hnědé až po jemné odstíny šedožluté umožnila designérce vyrovnat nepravidelnosti prostoru a vtisknout mu pohodovou atmosféru. Klenuté stropy jsou opticky snížené tmavší výmalbou a stejný odstín se také použil na vzduchotechniku. Čelní stěnu kavárny s logem a tradičním holandským kolem zdobí ručně vyrobená dekorativní malba s jemným třpytem (Encanto, Oikos). Nesporně celkovou atmosféru podtrhují zvolené typy osvětlení značky Faro a Luminex, u kterých výrobce ještě na míru upravil povrchovou úpravu. Dle nálady lze také měnit intenzitu osvětlení.

Výzvou byla úprava vstupního prostoru s mohutnými dřevěnými dveřmi, kterými se do kavárny vstupuje z ulice. Stěžejním motivem byla zvolena čokoládová stěna s plastickým kovovým logem. Logo má stejnou povrchovou úpravu jako stěna uvnitř interiéru kavárny. Široké vstupní schodiště je doplněno lákavými dekoracemi z dřevěných bedýnek v nichž je prezentováno pečivo. Dekorační svícny a vázy jsou ze sklenic na mléko či zavařovaček, lehce dekorované jutovým provázkem s visačkou ze smrkové dýhy s gravírovaným logem POST.


RD SEVERNÍ ČECHY - ČESKÉ SKLO

 

Majitelé mají rádi kvalitní české sklo a to se také v interiéru objeví jak ve formě skleněných stěn tak jako uskupupení světel od českého výrobce Lucis.
Pro zjemnění chladného skla jsem navrhla dekorativní zásclony a závěsy v měkkých přírodních tónech. Více již brzy.. REDESIGN KANCELÁŘE TECHNOLOGIE FIRMY MARBACH - ČESKÁ REPUBLIKA, spol. s r. o.

 

Při redesignu kanceláře jsem chtěla podtrhnout zaměření firmy a zviditelnění značky Marbach. Firma vyrábí výsekové raznice, které následně slouží k výrobě obalů z různých materiálů. Finální výrobky tedy krabičky jsem upevnila na vlnitou lepenku a vytvořila tím osobité obrazy. Korkové nástěnky jsem nahradila popisovatelnými fóliemi v bílé barvě pro zesvětlení interiéru. Textilní paravány slouží jako nástěnky, zajišťují hlukový útlum a v neposlední řadě jejich zelená barva vnesla do kanceláře energii.

"Děkujeme za hladkou realizaci, profesionální přístup, smysl pro detail. Hned to jinak vše vypadá a líbí se nám to čím dál víc.Pokud budeme v budoucnosti realizovat další projekty, určitě Vás oslovíme." K. Lidák, MARBACH - ČESKÁ REPUBLIKA, spol. s r.o.KAŽDÝ INTERIÉR BY MĚL MÍT SVÉ MATERIÁLOVÉ SCHÉMA


"Počas stavby nášho rodinného domu sme najprv vôbec neuvažovali nad využitím služieb bytového designera, ale postupne sme zistili, že už pri samotnej výstavbe je nevyhnutné mať konkrétnu predstavu farieb, materiálov a celkovej dispozície interiéru. Pani Valentová nám dokázala navrhnúť útulné a moderné riešenie bývania, zakomponovať do priestoru všetky naše požiadavky a zároveň ponechať priestor otvorený a čistý. Popasovala sa aj s výrazným dekorom kuchynskej linky a prepojila obývací pokoj, kuchynský kút a jedáleň do jedného celku. Ďakujeme za odbornú a veľmi príjemnú spoluprácu a už teraz sa na náš nový domov tešíme." RD Čebín 
REDESIGN INTERIÉRU OBÝVACÍHO POKOJE S JÍDELNOUKlienti si přáli vnést nový vítr do obývacího pokoje a zachovat oblíbené kousky nábytku a dekorativních předmětů. Bylo třeba vyřešit zastínění oken na což jsem použila bílé interiérové rolety, které se schovaly za elegantní záclony. Stávající nábytek jsem doplnila o nový stůl pro 6-8 osob, novou sedací soupravou s křeslem. Ta hlavní proměna se odehrála v barevném ladění olivová zelená, kávová a na doplňcích bílá, která krásně podtrhuje kvalitní dřevěný nábytek a skleněné doplňky od českých sklářů. Klienti si pochvalovali dodržení rozpočtu.NÁVRH OSVĚTLENÍ RODINNÉHO DOMUZásadní součást interiéru je osvětlení a vydá na samostatný projekt. Vždy se snažím kombinovat více typů osvětlení, které vám umožní měnit atmosféru v interiéru přesně podle nálady. Zde je ukázka jak vypadá návrh osvětlení od výběru vhodných typů světel až po jejich přesné umístění v interiéru.
"Naše spolupráce s paní Valentovou se týkala návrhu osvětlení rodinného domu a jeho realizace v praxi. Ráda bych ocenila profesionalitu paní designérky od prvního telefonického kontaktu až po závěrečnou instalaci osvětlení, u které byla osobně přítomna. Jelikož naše spolupráce probíhala na dálku, o to víc oceňuji pohotovou komunikaci a rychlost zpracování projektu. Musím přiznat, že naše výsledná spolupráce výrazně předčila má očekávání a jsem ráda, že jsem se rozhodla využít jejích služeb." RK

NAPSALI O MĚ:: Můj DŮM 7/2015

 

 NÁVRH INTERIÉRU


"Bydlíme společně s přítelem v novostavbě rodinného domku. Kuchyň je propojená s jídelnou a obývákem. Pořídili jsme si novou kuchyňskou linku a v obýváku a předsíni jsme využili starší nábytek. Oba máme rádi výrazné barvy a moderní interiéry. Chtěli jsme si zařídit i zbývající část obývacího pokoje a předsíň, která na něho navazuje. Víme co se nám líbí, ale dát to dohromady v jeden harmonický celek na nás bylo moc. Jeden kamarád mi poradil oslovit designérku Petru Valentovou. Prošli jsme společně naše představy a ona je dokázala dát do jednoho kompaktního celku, který splnil naše očekávání. Realizaci si děláme sami, ale s návodem a podrobným rozpočtem od paní Valentové si zařizování užíváme. Jsem ráda, že jsme se rozhodli využít služeb bytového designera. Ušetřili jsme spoustu času, který bychom museli věnovat výběru vhodných věcí a to s nejistotou výsledného dojmu." Zdeňka, Brno

NAPSALI O MĚ: MF Dnes, Doma DNES 3.6.2015

 


REDESIGN KOMERČNÍCH PROSTOR- poradna, Praha

 
 
"Po úpravách paní Valentové získala poradna mnohem příjemnější atmosféru, která je vzdušná a vzhledem k barevnému ladění uklidňující což oceňují její návštěvníci.Nyní mám vše prakticky uspořádáno. Děkuji moc za tak příjemné prostředí, pár změn a cítím se ve své práci mnohem lépe." Karla, Praha


NÁVRH A REALIZACE INTERIÉRŮ BYTŮ K PRONÁJMU

 
 
"Na investici jsem si pořídil 2 byty (2+kk a 1+kk) v rezidenčním domě, ale nezbýval mi čas řešit interiér. Celou realizaci jsem svěřil paní Valentová a byla to dobrá volba. Interiér (koupelna, kuchyně a jídelní kout) jsou zařízeny vkusně a velmi účelně. Paní Valentová kladla velký důraz na praktičnost a odolnost použitých materiálů. Byty zařídila v neutrálních tónech a celková atmosféra bytů působí klidně a relaxačně což umocňuje nádherný výhled z obou bytů. Celá komunikace od návrhu až po realizaci probíhala hladce a hlavně mi dobře vysvětlila specifika zařizování interiéru určeného k pronájmu. Pro inzerci mi dodala kvalitní fotografie interiérů a nájemníky jsem získal hned po dokončení stavby. Děkuji za profesionální přístup a cenné rady." Petr, Brno